Jak schudnąć skutecznie i zdrowo? Najlepiej kompleksowo.

wrz 16, 2021 | Dieta, Fitness, Polecane

Odchudzanie to odwieczny temat, dylemat, cel, zadanie. Zwłaszcza dla wielu kobiet to stan, który towarzyszy im przez całe życie. Nie kojarzy nam się zbyt przyjaźnie. 

Z czym kojarzy się Tobie? Dla wielu to ograniczenie, wyrzeczenie, uczucie głodu, niedosytu, tęsknota za ulubionymi smakami, za zakazanym owocem. Na dodatek to często fizyczna udręka, zmęczenie, katowanie się ćwiczeniami.

Już pisząc to czuję, że odchudzanie to nic fajnego.

A może jednak?

A co jeśli Cię przekonam, że schudnąć możesz bez tych wszystkich przykrości? Na dodatek bez efektu jojo i z korzyścią dla zdrowia?

Podejdź do całego procesu spokojnie.  Na początek przyjrzyj się swoim nawykom i dotychczasowemu odżywianiu. Sprawdź gdzie popełniasz błąd. Czy problemem jest nieregularność, jedzenie w pośpiechu, brak wcześniej przygotowanych posiłków?  Czy może  gubi Cię nadmierna miłość do słodyczy lub zajadanie stresu i smutku? A może siedzący tryb życia i brak ruchu?

Jeśli już udało Ci się ustalić co jest przyczyną przybierania na wadze lub barierą w zgubieniu kilogramów, przygotuj plan działania. Nie spiesz się, nie narzucaj sobie celów ponad siły, nie oczekuj od razu cudów. Zmiana nawyków, które kształtowały się latami, wymaga nieco czasu i cierpliwości.

Jeżeli chcesz osiągnąć trwały efekt to podejdź do zmiany stylu życia kompleksowo ale również stopniowo. 

Zacznij od uregulowania posiłków, przygotowywania ich z wyprzedzeniem, tak, żeby uniknąć napadów głodu i jedzenia czegokolwiek. Zwracaj uwagę na skład produktów, choćby po to, żeby ograniczyć ilość cukru i niepożądanych dodatków do żywności, jak konserwanty, syrop glukozowo – fruktozowy, czy też tłuszcz utwardzony.

Zaplanuj aktywność fizyczną , ponieważ ruch i odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą osiągnąć lepszy efekt w redukcji tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki. 

Jeśli plan wydaje Ci się skomplikowany (a uwierz mi, że taki wydaje się tylko na początku), skorzystaj z pomocy dietetyka i trenera lub z mojego kompleksowego pakietu Fit & Healthy Complex, w którym zapewniam:

– wsparcie przy zmianie nawyków żywieniowych oraz indywidualny jadłospis  dostosowany do Twoich oczekiwań i trybu życia, uwzględniający smaczne i szybkie w przygotowaniu potrawy; 

– konsultację z analizą składu ciała w formie wizyty domowej oraz dodatkową konsultację online;

– kontakt mailowy w trakcie współpracy;

– indywidulany plan treningowy;

– treningi personalne w plenerze*

* w wybranym przez klienta miejscu na terenie Gdyni lub Rumi. Rekomendowane są następujące miejsca: Bulwar nadmorski, park w Kolibkach, las na Pustkach Cisowskich lub w Rumii.